Студопедия — ВИСНОВКИ. В ході виконання наукової роботи яка досліджувала соціально-психологічні установки в професійній підготовці майбутніх агрономів було досліджено саме вплив
Студопедия Главная Случайная страница Обратная связь

Разделы: Автомобили Астрономия Биология География Дом и сад Другие языки Другое Информатика История Культура Литература Логика Математика Медицина Металлургия Механика Образование Охрана труда Педагогика Политика Право Психология Религия Риторика Социология Спорт Строительство Технология Туризм Физика Философия Финансы Химия Черчение Экология Экономика Электроника

ВИСНОВКИ. В ході виконання наукової роботи яка досліджувала соціально-психологічні установки в професійній підготовці майбутніх агрономів було досліджено саме вплив






В ході виконання наукової роботи яка досліджувала соціально-психологічні установки в професійній підготовці майбутніх агрономів було досліджено саме вплив установок на професійне становлення студентів агрономів.

При аналізі наукових джерел було виявлено, що установки мають пряме відношення до мотиваційної сфери і мають безпосередній вплив на неї. Також було визначено, що установка це спосіб оцінки предметів чи явищ, точніше кажучи установка це зв'язок між оцінкою і предметом.

Для дослідження соціально-психологічних установок було обрано методику діагностики соціально-психологічних установок особистості в мотиваційно-потребової сфері О.Ф.Потемкіної. Вона допомогла дослідити установки які були домінантними у студентів агрономів по відношенню до їх професійної підготовки.

Підсумовуючи результати всієї наукової роботи можна зробити висновок, що гіпотеза яка була висунута на початку наукового дослідження є частково підтвердженою, оскільки в гіпотезі було вказано, що основними установками у студентів агрономів в ході їх професійного становлення буде результат і свобода. Проте як показали результати дослідження домінуючими показниками є свобода і процес. Якщо аналізувати студентів 2-го курсу, то видно, що у них результат знаходиться на одному рівні, що і процес.Тобто гіпотеза щодо наявності у студентів агрономів установки на результат також частково підтвердилась.

Варто вказати, що студенти-агрономи в своїй майбутній професії надають перевагу установкам які направлені на свободу приймання рішень і дій а також проявляють інтерес до самого процесу виконання роботи, виносячи тим самим матеріальну винагороду або результат на задній план. Можна також сказати, що обираючи дану направленість, студенти перш за все розраховують на свободу у своїй подальшій роботі а також на те, що праця буде приносити задоволення в ході її виконання. Таке формування установок може бути пояснене тим, що на молодь може впливати загальні фактори впливу, що направлені на контроль або вирішення важливих питань за них самих, це пояснює намір обрати професію на якій установка буде полягати на свободу дій. Щодо процесу, то це також може бути охарактеризоване постійним виконанням завдань, що є не актуальними чи не мотивуючими для індивіда, тому буде логічним обрання професії де знову ж таки буде присутня установка на процес, для того щоб спосіб виконання праці полягав в приємній для особи формі.

Підсумовуючи вище описану інформацію, можне зробити висновок, про те, що загальна гіпотеза щодо наявності у студентів агрономів установок на результат і свободу, частково підтвердилась. Оскільки тими установками, що виявилися у майбутніх агрономів були саме свобода і процес.


СПИСОК ВИКОРИСТАНИХ ДЖЕРЕЛ

1. Александрова М. Д. Проблемы социальной и психологической геронтологии. – Л., 1974. –243 с.

2. Алімова М.А. До проблеми становлення професійних установок майбутніх фахівців і їх зв'язок з різними факторами особистісної ригідності//Барнаул: Изд-во БДПУ, 2000. – С. 133-138

3. Алімова М.А. Проблема становлення професійного образу світу майбутніх фахівців у процесі навчання// Молодь – Барнаулу: Тези доповідей науково-практичної конференції. – Барнаул: Изд-во БДПУ, 2000. – С. 160-162.

4. Андреева Г.М. Социальная психология [Текст] / Г.М. Андреева. – М.: Аспект Пресс, 1999. – 375 с.

5. Андреева Г.М. Современная зарубежная социальная психология [Текст] / под ред. [и др.] – М.: МГУ, 1994. – 584 с.

6. Бурлачук Л.Ф. Психодиагностика личности. –Киев, 1989.

7. Голобородько Є.П., Малихіна О.В. Основні психологічні теорії мотивації та їх значення сьогодні // Наша школа. – 2002. – №3. – С.46-50.

8. Головаха Е.И. Жизненные перспективы и профессиональное самоопределение молодежи. – К.: Наукова думка, 1988.

9. Джура О.Д. Культурне поле професійної самовизначеності особистості. –Мультиверсум. Філософський альманах. Випуск 36. – К.: Український центр духовної культури, 2003.

10. Джура О.Д. Теоретико-методологічні проблеми дослідження процессу професійного самовизначення особистості // Вища освіта України. Теоретичний і науково-методичний часопис. – К.: Інститут вищої освіти АПН України. –2003.– № 4.

11. Джура О.Д. Умови та ефективність професійного самовизначення особистості // Нова парадигма. Альманах наукових праць. Випуск 34. – Запоріжжя, 2003.

12. Дмитрієв А.В. Загальна соціологія: Учеб. посібник. – М., 2001. – С. 136.

13. Зеер Э.Ф. Психология профессий. –Екатеринбург, 1997.

14. Иванчик Т. Ф. К вопросу о формировании значимой направленности личности// Актуальные проблемы социальной психологии: Материалы всесоюзного симпозиума. – Кострома, 1986. – с. 46 48.

15. Калинин К.А., Морозов А.С. Опыт использования методики Хекхаузена для исследования мотивации достижения. Социально-психологические проблемы руководства и управления коллективами. – М., 1974. – С. 18-20.

16. Климов Е. А.Психология профессионального самоопределения. – М., 2004.

17. Климов Е.А. Человек и профессия. – Л., 1984

18. Климов Є.А. Шлях до професії. – Л., 1974.

19. Коротун О.А. Формирование личных жизненных планов– фактор активного профессионального самоопределения учащихся общеобразовательной школы // Дис. канд. пед. наук. – М., 1992.

20. Костюк Г.С. Роль професійного самовизначення в формуванні особистості // Проф. орієнтація учнів/ Упор.З.С. Нечипорук. – К., 1971

21. Крягжде С.П. Психологія формування професійних інтересів. – Вільнюс, 1981.

22. Кузнецова И. В. Психологический аналіз принятия решений о выборе профессии// Профессиональная ориентация школьников: [Сборник статей/ Ред. колегія: В. Б. Успенский (отв. ред.) и др.]. – Ярославль, 1976. 84 с.

23. Леонтьев А.Н. Деятельность. Сознание. Личность. – М., 1977. – 304 с.

24. Лузан С.С. Професійна спрямованість майбутніх фахівців як показник якості професійної освіти// Якість освіти: технології, економіка, законодавство: Збірник матеріалів VII щорічній науково-методичної конференції. – Томськ, 2004. – С.35-37.

25. Майерс Дж. Социальная психология [Текст] / Дж. Майерс. – СПб.: Питер, 2002. – 632 с.

26. Нємов Р.С. Психологія. Підручник для студентів вищ. пед. навч. закладів. У 3-х кн-х. Кн. 1. Загальні основи психології. – 2-е вид. – М.: Просвещение, ВЛАДОС, 2004.

27. Орбан-Лембрік Л.Е. Соціальна психологія [Текст] / Л.Е.Орбан-Лембрік. – К.: Академвидав, 2003. – 448 с.

28. Первін Лоуренс А. Психологія особистості: Теорія і дослідні.: Науч. Ред. пер. В.С. Магуп. – М.: Аспект-прес 2001. – 324 с.

29. Петровський А.В., Абраменкова В.В. Соціальна психологія: навчальний посібник для студентів пед. Інститутів. - М.: Просвещение, 2004. 399 с. p

30. Пряжніков М. Особиста професійна перспектива. /Психолог №16, 2004

31. Райгородский Д.Я. Практическая психодиагностика. Методики и тесты. Учебное пособие/ Ред. и сост.– Самара, 2001. – С.641-648.

32. Тихомандрицкая О.А. Социальная психология [Текст]: хрестоматия / сост. Е.П. Белинская. – М.: Аспект Пресс, 2003. – 475 с.

33. Узнадзе Д.И. Экспериментальные основы исследования установки // Психологические исследования. – М., 1966.

34. Узнадзе Д.М. Основные положення теории установки. Труди. Т.6. – Тбилиси:Мецниереба, 1977. – С. 263-326.

35. Узнадзе Д.М. Психология установки. –СПб.: «Психология-классика» Пітер, 2001. – 416 с.

36. Узнадзе Д.М. Теория установки. – Москва-Воронеж, 1997. – 422с.

37. Шептенко О.Б. Системна детермінація професійних установок в реальній життєдіяльності// Автореф. дис. на здобуття уч. степ.к.п.н. – Барнаул, 1998. - 22 с.

38. Шибутани Т. Социальная психология [Текст] / Т. Шибутани. – М.: Наука, 1998. – 324 с.

39. Ядов В.А. Стратегия социологического исследования. Описание, объяснение, понимание социальной реальности/ 3-е изд., испр. – Москва: Омега-Л, 2007. – 567 с.

40. Heckhausen H. Hoffnungund Furchtinder Leistungs motivation. Meisenheim, 1963.

 








Дата добавления: 2015-12-04; просмотров: 180. Нарушение авторских прав; Мы поможем в написании вашей работы!



Шрифт зодчего Шрифт зодчего состоит из прописных (заглавных), строчных букв и цифр...

Картограммы и картодиаграммы Картограммы и картодиаграммы применяются для изображения географической характеристики изучаемых явлений...

Практические расчеты на срез и смятие При изучении темы обратите внимание на основные расчетные предпосылки и условности расчета...

Функция спроса населения на данный товар Функция спроса населения на данный товар: Qd=7-Р. Функция предложения: Qs= -5+2Р,где...

Виды сухожильных швов После выделения культи сухожилия и эвакуации гематомы приступают к восстановлению целостности сухожилия...

КОНСТРУКЦИЯ КОЛЕСНОЙ ПАРЫ ВАГОНА Тип колёсной пары определяется типом оси и диаметром колес. Согласно ГОСТ 4835-2006* устанавливаются типы колесных пар для грузовых вагонов с осями РУ1Ш и РВ2Ш и колесами диаметром по кругу катания 957 мм. Номинальный диаметр колеса – 950 мм...

Философские школы эпохи эллинизма (неоплатонизм, эпикуреизм, стоицизм, скептицизм). Эпоха эллинизма со времени походов Александра Македонского, в результате которых была образована гигантская империя от Индии на востоке до Греции и Македонии на западе...

Основные симптомы при заболеваниях органов кровообращения При болезнях органов кровообращения больные могут предъявлять различные жалобы: боли в области сердца и за грудиной, одышка, сердцебиение, перебои в сердце, удушье, отеки, цианоз головная боль, увеличение печени, слабость...

Вопрос 1. Коллективные средства защиты: вентиляция, освещение, защита от шума и вибрации Коллективные средства защиты: вентиляция, освещение, защита от шума и вибрации К коллективным средствам защиты относятся: вентиляция, отопление, освещение, защита от шума и вибрации...

Задержки и неисправности пистолета Макарова 1.Что может произойти при стрельбе из пистолета, если загрязнятся пазы на рамке...

Studopedia.info - Студопедия - 2014-2024 год . (0.007 сек.) русская версия | украинская версия