Студопедия — ПРАКТИЧНЕ ЗАНЯТТЯ №1
Студопедия Главная Случайная страница Обратная связь

Разделы: Автомобили Астрономия Биология География Дом и сад Другие языки Другое Информатика История Культура Литература Логика Математика Медицина Металлургия Механика Образование Охрана труда Педагогика Политика Право Психология Религия Риторика Социология Спорт Строительство Технология Туризм Физика Философия Финансы Химия Черчение Экология Экономика Электроника

ПРАКТИЧНЕ ЗАНЯТТЯ №1






Тема: Суть і завдання менеджменту.

Мета: Збудити інтерес до глибокої самостійної роботи в освітленні менеджменту; усвідомити необхідність його глибокого вивчення як для майбутньої роботи, так і для розвитку кар’єри; закріпити знання основних понять теми: “управління”, “менеджмент”, “менеджер”, “бізнесмен”, “підприємець”, “спеціаліст”; на підставі аналізу різних визначень менеджменту та дослідження проблем управління на мікрорівні в умовах становлення і розвитку ринкових відносин в Україні дати визначення сучасного менеджменту.

Навчальні запитання:

1. Що таке “управління” та “менеджмент” і у чому їх принципова відмінність?

2. Охарактеризуйте різні підходи до вивчення поняття “менеджмент”. Які основні його визначення Ви знаєте?

3. Чим обґрунтовується потреба у розвитку менеджменту в Україні?

4. У чому різниця між поняттями “менеджер”, “бізнесмен”, “підприємець”?

5. Охарактеризуйте рівні менеджменту та назвіть представників кожного рівня.

6. У чому полягає значення менеджменту?

7. Які основні завдання вирішує менеджмент?

Запитання для роздумів:

1. На думку вітчизняних і зарубіжних аналітиків, учених та практиків в Україні головна криза не в економіці, фінансах і виробництві, а в управлінні ними. Як подолати й розв’язати цю проблему, якщо це відповідає дійсності? [5 (c. 7)].

2. Чи можливо ефективно застосовувати зарубіжний досвід підготовки менеджерів в умовах України? [5 (c. 44)].

ХІД ЗАНЯТТЯ

 

І. ■ Кожне практичне заняття буде розпочинатися з простих ігор, кожна з яких на маленький крок наближатиме вас до мети: бути гарними менеджерами. Перше заняття розпочнемо з гри “Давайте ближче познайомимось” (за джерелом 42).

Підготовчий етап гри. На окремих невеликих аркушах паперу напишіть по два – три запитання, відповіді на які дозволять визначити людину, що на них відповідала. Підійдіть до цього завдання творчо і не пишіть банальних запитань, як, наприклад, ім’я, місце проживання тощо. На виконання завдання у вас є три хвилини. Після цього аркуші із запитаннями здайте викладачу. Викладач уголос зачитує запитання, а ви всі разом вибираєте 5 найкращих.

Основний етап гри. Викладач по черзі зачитує п’ять запитань, а кожен студент на окремому аркуші паперу відповідає на них. Аркуші з відповідями здаються викладачу.

Заключний етап гри. Викладач бере декілька аркушів і зачитує з них відповіді на поставлені запитання, не називаючи прізвища студентів-авторів відповідей. Члени групи вгадують, чий аркуш із відповідями на даний момент знаходиться у викладача в руках.

Запитання

1. Що Ви думаєте про розголошення конфіденційної інформації про себе на роботі, в університеті? Які можуть бути потенційні вигоди і можливі небезпеки?

2. Чи добре Ви знаєте членів своєї групи?

 

ІІ. D Дослідіть самооцінку особистості за відомим тестом:

Інструкція № 1. Уважно прочитайте слова, які характеризують якості особистості:

охайність, безтурботність, вдумливість, гордість, чутливість, грубість, життєрадісність, турботливість, заздрість, соромливість, щирість, вишуканість, вередливість, легковірність, недовірливість, невитриманість, чарівність, вразливість, обережність, чуйність, педантичність, рухливість, підозрілість, принциповість, поетичність, презирство, привітність, розв’язність, розумність, рішучість, стриманість, соромливість, терплячість, боягузливість, захопленість, завзятість, поступливість, холодність, ентузіазм.

Складіть два стовпчики слів по 10-20 у кожному. В перший стовпчик - “Мій ідеал” помістіть слова, які характеризують Ваш ідеал. У другий – “Антиідеал”- слова, які позначають риси, які Ваш ідеал мати не повинен.

 







Дата добавления: 2014-11-10; просмотров: 546. Нарушение авторских прав; Мы поможем в написании вашей работы!



Функция спроса населения на данный товар Функция спроса населения на данный товар: Qd=7-Р. Функция предложения: Qs= -5+2Р,где...

Аальтернативная стоимость. Кривая производственных возможностей В экономике Буридании есть 100 ед. труда с производительностью 4 м ткани или 2 кг мяса...

Вычисление основной дактилоскопической формулы Вычислением основной дактоформулы обычно занимается следователь. Для этого все десять пальцев разбиваются на пять пар...

Расчетные и графические задания Равновесный объем - это объем, определяемый равенством спроса и предложения...

Виды и жанры театрализованных представлений   Проживание бронируется и оплачивается слушателями самостоятельно...

Что происходит при встрече с близнецовым пламенем   Если встреча с родственной душой может произойти достаточно спокойно – то встреча с близнецовым пламенем всегда подобна вспышке...

Реостаты и резисторы силовой цепи. Реостаты и резисторы силовой цепи. Резисторы и реостаты предназначены для ограничения тока в электрических цепях. В зависимости от назначения различают пусковые...

Сущность, виды и функции маркетинга персонала Перснал-маркетинг является новым понятием. В мировой практике маркетинга и управления персоналом он выделился в отдельное направление лишь в начале 90-х гг.XX века...

Разработка товарной и ценовой стратегии фирмы на российском рынке хлебопродуктов В начале 1994 г. английская фирма МОНО совместно с бельгийской ПЮРАТОС приняла решение о начале совместного проекта на российском рынке. Эти фирмы ведут деятельность в сопредельных сферах производства хлебопродуктов. МОНО – крупнейший в Великобритании...

ОПРЕДЕЛЕНИЕ ЦЕНТРА ТЯЖЕСТИ ПЛОСКОЙ ФИГУРЫ Сила, с которой тело притягивается к Земле, называется силой тяжести...

Studopedia.info - Студопедия - 2014-2024 год . (0.009 сек.) русская версия | украинская версия