Студопедия — Випарні та змішувальні установки
Студопедия Главная Случайная страница Обратная связь

Разделы: Автомобили Астрономия Биология География Дом и сад Другие языки Другое Информатика История Культура Литература Логика Математика Медицина Металлургия Механика Образование Охрана труда Педагогика Политика Право Психология Религия Риторика Социология Спорт Строительство Технология Туризм Физика Философия Финансы Химия Черчение Экология Экономика Электроника

Випарні та змішувальні установки






9.20 Випарні установки та станції регазифікації з штучним випаруванням передбачають в таких випадках:

- резервуарні установки при природному випаруванні та резервуарні установки з ґрунтовими випарниками не забезпечують розрахункову потребу в газі;

- для випарування важких залишків газу;

- при необхідності забезпечення подачі газу постійного складу (постійної теплоти згоряння, постійної густини);

- при постачанні газів з підвищеним складом бутанів (понад 30 %) в місцевостях, де температура грунту на глибині установки резервуарів нижче 00C.

9.21 Випарні установки в комплексі із змішувальними установками (установки пропано-повітряної суміші) передбачають в таких випадках:

- при газопостачанні районів або об'єктів, що в перспективі будуть постачатися природним газом;

- для покриття пікових навантажень в мережах природного газу в періоди годинного, добового або сезонного максимуму;

- як резервне паливо для об'єктів та установок, що потребують безперебійного газопостачання;

- при використанні в системах газопостачання технічного бутану.

- при газопостачанні промислових підприємств.

9.22 При проектуванні газопостачання житлових районів від резервуарних установок, оснащених випарними та змішувальними установками, перевагу віддають укрупненим системам із централізованими випарними та змішувальними установками (станціям регазифікації).

При цьому число квартир, які доцільно постачати від однієї резервуарної установки, допускається приймати при подачі парової фази ЗВГ згідно з додатком Л, при подачі газоповітряної суміші - згідно з додатком M.

9.23 Випарні установки підрозділяються на проточні, що забезпечують отримання парової фази постійного складу в спеціальних теплообмінних апаратах (випарниках), та ємнісні з випаруванням зріджених газів безпосередньо в розходних резервуарах за допомогою спеціальних нагрівачів (регазифікаторів).

Проточні та ємкісні випарні установки допускається передбачати з підземними та надземними резервуарами.

9.24 При використанні у випарних установках, як теплоносія, гарячої води або пари з теплових мереж передбачаються заходи, що виключають можливість попадання парів ЗВГ в теплові мережі.

При використанні у випарних установках електронагріву електроустаткування повинно відповідати вимогам ПУЕ.

9.25 Випарні установки необхідно обладнувати КВП, а також регулюючою та захисною арматурою, що виключає вихід рідкої фази з випарної установки в газопровід парової фази та підвищення тиску парової та рідкої фаз вище допустимого. Випарні установки, для яких як теплоносій передбачається нагріта рідина або пара, повинні бути обладнані сигналізацією про зниження температури теплоносія нижче допустимого значення.

9.26 Випарні установки допускається розміщувати на відкритих площадках або в приміщеннях, рівень підлоги яких розташований вище планувальної відмітки землі.

Випарники продуктивністю до 50 м3/год допускається розміщувати безпосередньо на кришках горловин резервуарів або в межах резервуарної установки на відстані не менше 1 м від підземних або надземних резервуарів, а також безпосередньо в агрегатах, що споживають газ, якщо агрегати розміщені в окремих приміщеннях або на відкритих площадках.

Випарники продуктивністю більш 50 м3/год слід розміщувати поза межами резервуарної установки на відстані не менше:

- від будинків та споруд - за таблицями 25, 26;

- від огорожі резервуарної установки -10м.

 

9.27 Для випарників, що розміщуються поза приміщеннями, передбачають теплову ізоляцію корпусу. При труповому розміщенні випарників відстані між ними приймають не менше 1 м.

9.28 Змішування газів з повітрям допускається при тиску газу до 0, 6 МПа.

9.29 Змішування парової фази ЗВГ з повітрям передбачається у співвідношеннях, що забезпечують перевищення верхньої межі займистості суміші не менше ніж у 2 рази, при цьому повинні передбачатися автоматичні пристрої для відключення змішувальної установки у випадку наближення складу суміші до меж небезпечної концентрації або у випадку раптового припинення надходження одного з компонентів суміші.

9.30 Змішувальні установки розмішують в приміщеннях, або на відкритих площадках згідно з вимогами, передбаченими 9.26.

При надходженні газу в змішувальні установки з газопроводів розміщення змішувальних установок передбачають на відстані не менше зазначеної в таблицях 25, 26.

9.31 Будинки та приміщення, призначені для розміщення випарних та змішувальних установок, повинні відповідати вимогам, установленим для приміщень, що відносяться за вибухопожежонебезпекою до категорії А, наведеним в розділі 8 для аналогічних установок.

9.32 Геотермальна установка (далі - ГТУ) ЗВГ, яка представляє собою вертикально поглиблену (до 50 м) герметичну циліндричну ємкість (обсадну трубу діаметром 250-600 mm), повинна виготовлятися із сталі марки 20 або іншої сталі, рівноцінної за міцностними параметрами, з товщиною стінки не менше 10 mm.

 

9.33 Зовнішня поверхня обсадних труб повинна мати антикорозійне захисне покриття типу «дуже посилене». ГТУ повинні бути обладнані стаціонарною установкою катодного захисту.

9.34 Нижній торець обсадних труб в призабойній зоні свердловини повинен бути герметизований бетонною пробкою довжиною не менше 500 mm із водонепроникного цементу або водонепроникного безусадного цементу марки не нижче 300.

9.35 ГТУ та їхні елементи, що працюють під тиском, повинні виготовлятися підприємствами, що мають технічні засоби та забезпечують необхідну якість виробів згідно з вимогами нормативних документів та мають дозвіл Держнаглядохоронпраці на їхнє виготовлення.

9.36 Вимоги до устаткування ГТУ, їхнє розміщення та відстань від ГТУ до будинків та споруд різного призначення, а також до підземних споруд передбачаються та приймаються, як для резервуарних установок.







Дата добавления: 2014-12-06; просмотров: 853. Нарушение авторских прав; Мы поможем в написании вашей работы!



Практические расчеты на срез и смятие При изучении темы обратите внимание на основные расчетные предпосылки и условности расчета...

Функция спроса населения на данный товар Функция спроса населения на данный товар: Qd=7-Р. Функция предложения: Qs= -5+2Р,где...

Аальтернативная стоимость. Кривая производственных возможностей В экономике Буридании есть 100 ед. труда с производительностью 4 м ткани или 2 кг мяса...

Вычисление основной дактилоскопической формулы Вычислением основной дактоформулы обычно занимается следователь. Для этого все десять пальцев разбиваются на пять пар...

Измерение следующих дефектов: ползун, выщербина, неравномерный прокат, равномерный прокат, кольцевая выработка, откол обода колеса, тонкий гребень, протёртость средней части оси Величину проката определяют с помощью вертикального движка 2 сухаря 3 шаблона 1 по кругу катания...

Неисправности автосцепки, с которыми запрещается постановка вагонов в поезд. Причины саморасцепов ЗАПРЕЩАЕТСЯ: постановка в поезда и следование в них вагонов, у которых автосцепное устройство имеет хотя бы одну из следующих неисправностей: - трещину в корпусе автосцепки, излом деталей механизма...

Понятие метода в психологии. Классификация методов психологии и их характеристика Метод – это путь, способ познания, посредством которого познается предмет науки (С...

Тактика действий нарядов полиции по предупреждению и пресечению правонарушений при проведении массовых мероприятий К особенностям проведения массовых мероприятий и факторам, влияющим на охрану общественного порядка и обеспечение общественной безопасности, можно отнести значительное количество субъектов, принимающих участие в их подготовке и проведении...

Тактические действия нарядов полиции по предупреждению и пресечению групповых нарушений общественного порядка и массовых беспорядков В целях предупреждения разрастания групповых нарушений общественного порядка (далееГНОП) в массовые беспорядки подразделения (наряды) полиции осуществляют следующие мероприятия...

Механизм действия гормонов а) Цитозольный механизм действия гормонов. По цитозольному механизму действуют гормоны 1 группы...

Studopedia.info - Студопедия - 2014-2024 год . (0.009 сек.) русская версия | украинская версия