Студопедия — Резервуари для ЗВГ
Студопедия Главная Случайная страница Обратная связь

Разделы: Автомобили Астрономия Биология География Дом и сад Другие языки Другое Информатика История Культура Литература Логика Математика Медицина Металлургия Механика Образование Охрана труда Педагогика Политика Право Психология Религия Риторика Социология Спорт Строительство Технология Туризм Физика Философия Финансы Химия Черчение Экология Экономика Электроника

Резервуари для ЗВГ






8.41 Резервуари, призначені для прийому та зберігання ЗВГ на ГНС, повинні відповідати вимогам розділу 11.

Обв'язку резервуарів допускається передбачати з урахуванням можливості роздільного прийому та зберігання газу різноманітних марок, передбачених ГОСТ 20448 (за вимогою замовника).

8.42 Місткість бази зберігання визначається в залежності від добової продуктивності ГНС, ступеню заповнення резервуарів та кількості газу, що резервується для зберігання на газонаповнювальній станції. Кількість газу, що резервується для зберігання визначається в залежності від розрахункового часу роботи ГНС без надходження газу t, діб, визначеного за формулою:

ГНС (приймається в залежності від місцевих умов у розмірі 3-5 діб). При відповідному обгрунтуванні (ненадійність транспортних зв'язків тощо) допускається збільшувати t2, але не більше ніж до 10 діб.

8.43 При розташуванні ГНС у безпосередній близькості від підприємства, що виробляє зріджені гази, транспортування яких на ГНС здійснюється в автоцистернах або по трубопроводах, а також для АГЗС з отриманням зріджених газів із ГНС допускається скорочувати t2 до 2 діб.

При розміщенні ГНС на території промислового підприємства запас зріджених газів визначається в залежності від прийнятого для промислового підприємства нормативу із зберігання резервного палива.

8.44 Резервуари для зріджених газів на ГНС можуть установлюватися надземне та підземне.

Надземними вважаються резервуари, у яких нижня твірна знаходиться на одному рівні або вище планувальної відмітки прилеглої території.

Підземне розташованими резервуарами вважаються резервуари, у яких верхня твірна резервуара знаходиться нижче планувальної відмітки землі не менше ніж на 0, 2 м.

До підземних резервуарів прирівнюються надземні, що засипаються грунтом на висоту не менше 0, 2 м вище їх верхньої твірної та шириною не менше 6 м, рахуючи від стінки резервуара до брівки насипу.

Патрубки підключення технологічних трубопроводів в підземних резервуарах повинні бути подовжені на 0, 2 м більше ніж для надземних резервуарів.

Розміщення резервуарів в приміщеннях не допускається.

Примітка. Прилягаючою до резервуара територією вважається територія на відстані 6 м від стінки резервуару.

8.45 Резервуари повинні установлюватися з похилом 2-3 %о убік зливального патрубку.

8.46 Надземні резервуари установлюються на опори з негорючих матеріалів (з межею вогнестійкості не менше 2 год) з улаштуванням стаціонарних металевих площадок із східцями.

Площадки повинні передбачатися з двох боків від арматури, приладів та люків. До штуцера для вентиляції слід передбачати площадку з одного боку.

Площадки та східці виконуються згідно з вимогами, передбаченими 8.38.

При влаштуванні однієї площадки для декількох резервуарів східці перед­бачаються в кінцях майданчика. При довжині площадки більше 60 м в середній її частині передбачаються додаткові східці. Східці повинні виводитися за обвалування.

8.47 Надземні резервуари повинні бути захищені від нагрівання сонячними променями (наприклад, фарбування резервуарів у білий або сріблистий колір, водяне охолодження згідно з вказівками 8.106).

8.48 Надземні та підземні резервуари розміщують групами, як правило, в районі знижених планувальних відміток площадки ГНС. Максимальну загальну місткість надземних резервуарів у групі слід приймати згідно з таблицею 15.

Мінімальні відстані у просвіті між групами резервуарів приймаються за таблицею 16.

Таблиця 15


Таблиця 16

8.49 Всередині групи відстані у просвіті між надземними резервуарами повинні бути не менше діаметра найбільшого з розташованих поруч резервуарів, а при діаметрі резервуарів до 2 м - не менше 2 м.

Відстань між рядами надземних резервуарів, що розміщуються у два та більше ряди, приймається рівній довжині найбільшого резервуару, але не менше 10 м.

8.50 Для кожної групи надземних резервуарів по периметру повинно передбачатися замкнуте обвалування або захисна стінка із негорючих матеріалів (цегли, бутобетону, бетону тощо) висотою не менше 1 м, розраховані на 85 % місткості резервуарів в групі. Ширина земляного валу по верху повинна бути не менше 0, 5 м. Відстані від резервуарів до підошви обвалування або захисної стінки повинні бути рівні половині діаметру найближчого резервуара, але не менше 1 м.


Для входу на територію резервуарного парку по обидва боки обвалування або захисної стінки повинні бути передбачені східці-переходи шириною 0, 7 м, не менше двох на кожну групу, які розташовані в різних кінцях обвалування.

8.51 Для підземного розміщення допускається передбачати тільки циліндричні резервуари.

Відстані у просвіті між окремими підземними резервуарами повинні бути рівні половині діаметру більшого суміжного резервуару, але не менше 1 м.

8.52 Підземні та надземні резервуари, що засипаються грунтом, повинні встановлюватися на фундаменти.

Фундаменти під резервуари передбачаються з негорючих матеріалів, (каменю, бетону, залізобетону тощо).

Засипання резервуарів передбачається піщаним грунтом, що не має у своєму складі органічних домішок.

8.53 При розміщенні підземних резервуарів у здиманому грунті останній повинен бути замінений піщаним на глибину промерзання, а в місцях з високим рівнем ґрунтових вод (вище нижньої твірної резервуарів) слід передбачати рішення щодо запобігання спливання резервуарів.

8.54 Резервуари ЗВГ слід захищати від корозії згідно до 4. 121.







Дата добавления: 2014-12-06; просмотров: 1353. Нарушение авторских прав; Мы поможем в написании вашей работы!



Картограммы и картодиаграммы Картограммы и картодиаграммы применяются для изображения географической характеристики изучаемых явлений...

Практические расчеты на срез и смятие При изучении темы обратите внимание на основные расчетные предпосылки и условности расчета...

Функция спроса населения на данный товар Функция спроса населения на данный товар: Qd=7-Р. Функция предложения: Qs= -5+2Р,где...

Аальтернативная стоимость. Кривая производственных возможностей В экономике Буридании есть 100 ед. труда с производительностью 4 м ткани или 2 кг мяса...

Эндоскопическая диагностика язвенной болезни желудка, гастрита, опухоли Хронический гастрит - понятие клинико-анатомическое, характеризующееся определенными патоморфологическими изменениями слизистой оболочки желудка - неспецифическим воспалительным процессом...

Признаки классификации безопасности Можно выделить следующие признаки классификации безопасности. 1. По признаку масштабности принято различать следующие относительно самостоятельные геополитические уровни и виды безопасности. 1.1. Международная безопасность (глобальная и...

Прием и регистрация больных Пути госпитализации больных в стационар могут быть различны. В цен­тральное приемное отделение больные могут быть доставлены: 1) машиной скорой медицинской помощи в случае возникновения остро­го или обострения хронического заболевания...

Что такое пропорции? Это соотношение частей целого между собой. Что может являться частями в образе или в луке...

Растягивание костей и хрящей. Данные способы применимы в случае закрытых зон роста. Врачи-хирурги выяснили...

ФАКТОРЫ, ВЛИЯЮЩИЕ НА ИЗНОС ДЕТАЛЕЙ, И МЕТОДЫ СНИЖЕНИИ СКОРОСТИ ИЗНАШИВАНИЯ Кроме названных причин разрушений и износов, знание которых можно использовать в системе технического обслуживания и ремонта машин для повышения их долговечности, немаловажное значение имеют знания о причинах разрушения деталей в результате старения...

Studopedia.info - Студопедия - 2014-2024 год . (0.012 сек.) русская версия | украинская версия